Fremvisning
Book en fremvisning

Bregnerødvej 94A, bygning A, B & C3460 Birkerød

Kontor

2.382 m²
C
1.905.600 kr./år

Adresse
Bregnerødvej 94A, bygning A, B & C
Sagsnr.
342345475
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
1.905.600 kr./år
Erhvervsareal
2.382 m²

Arealer

Grundareal
11.283 m²
Bebygget
2.692 m²
Erhvervsareal
2.382 m²
Etageareal
2.382 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.905.600 kr./år
Månedlig leje
158.800 kr.
Årlig leje pr. m²
800 kr.
Årlige driftsudgifter
369.210 kr.
Månedlige driftsudgifter
30.767 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
155 kr.
Bruttoleje pr. år
2.274.810 kr.
Månedlig bruttoleje
189.567 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
955 kr.
Depositum
952.800 kr.
Aconto Vandudgift
5.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
300.000 kr.

Uopsigelighed fra lejer
3 år
Uopsigelighed fra udlejer
6 år
Opsigelse
6 mdr. gensidigt
Indvendig vedligeholdelse
lejer
Udvendig vedligeholdelse
udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 1,5% og maks 6%
Overtagelse
Kommer an på ombygning
Overtagelsesdato
2/28/2023 12:00:00 AM
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
3
Byggeår / Ombygget
1987
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Kontorejendom i Birkerød

Markant og præsentabel kontorejendom i Birkerød med gode regulære kontorlejemål i varierende størrelser.
Ejendommen har tidligere været domicil for Nordania Leasing, og er nu opdelt til et flerbrugerhus.

Lejemålene er hovedsageligt placeret i de 3 bygninger der ligger længst tilbagetrukket fra Bregnerødvej mod de grønne engarealer.

Bygningerne er sammenbygget med 2 ind­gangs­par­ti­er og hver bygning har ca. 400 m² pr. plan. Der er endvidere også mulighed for at leje lager/kælder.

Lejemålet bliver indrettet og istandsat i samarbejde mellem udlejer og lejer, og lejemåls størrelser kan tilbydes som følger;
Bygning A. Stueplan 388 m²
Bygning B. Stueplan 408 m²
Bygning C. Stueplan 402 m² & 1. sal 388 m²
Bygning D. Stueplan 224 m² med mulighed for mindre lager/værksted & 1. sal 257 m²

Der er gode gratis p forhold på ejendommen med over 80 pladser til rådighed. Der opsættes El lade standere i nærmeste fremtid,