Fremvisning
Book en fremvisning

Digeshøj 16, Smidstrup3250 Gilleleje

Sommerhus

4/4 rum
59 m²
2.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
37903448
Boligareal
59 m²
Rum/værelser
4/4
Grundareal
1.200 m²
Antal etager
1
Byggeår
1974
Ombygget
1979
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.064 kr.
Pris/m²
37.203 kr.
Pris
2.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
110.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
12.176 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.744 kr.

Charmerende fritidshus i Smidstrup – hyggelig grund.

Digeshøj 16 i Smidstrup, 3250 Gilleleje, er et skønt fritidshus, der tilbyder en unik mulighed for at nyde livet i et af Nordsjællands mest eftertragtede som­mer­hu­s­om­rå­der. Med et boligareal på 59 m² og god planløsning og tre værelser, er dette hus perfekt til både afslapning og samvær med familie og venner. Huset er ideelt indrettet til at skabe hyggelige stunder, og det flotte badeværelse er en særlig perle, der tilføjer en ekstra dimension af komfort og luksus til jeres ophold.

Den rummelige grund på 1200 m² giver rig mulighed for at nyde den om­kring­lig­gen­de natur i fulde drag. Her kan I anlægge en smuk have, skabe hyggelige kroge til afslapning eller måske etablere en køkkenhave, hvor I kan dyrke jeres egne grøntsager. Grunden indbyder til udendørs aktiviteter og afslapning, og den rolige beliggenhed i Smidstrup gør det nemt at koble af fra hverdagens stress og jag.

Smidstrup er en charmerende kyst- og sommerhusby, der er kendt for sin rolige atmosfære og smukke natur, hvor skov og strand mødes. Byen ligger blot en kort cykeltur fra den dejlige Smidstrup Strand, hvor I kan nyde den rene sandstrand og det klare vand. Her er der også mulighed for at dyrke aktiviteter som windsurfing, kajakroning og cykelture i det naturskønne område. Med kort afstand til ind­købs­mu­lig­he­der som COOP 365 og Netto, er dagligdagens fornødenheder altid inden for rækkevidde.