Åbent hus (kræver tilmelding)
20. maj kl 10.00 - 16.00

Mågevej 48, Fuglslev8400 Ebeltoft

Sommerhus

5/4 rum
111 m²
2.095.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
84008059
Boligareal
111 m²
Vægtet areal
105 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
1.201 m²
Antal etager
1
Byggeår
2006
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.749 kr.
Pris/m²
19.952 kr.
Pris
2.095.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
105.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
11.626 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.248 kr.

Bjælkehus i skovkanten med ro og natur

??På en stille stikvej med skoven som nærmeste nabo finder I dette hyggelige og velholdte bjælkehus på 98 m² – et skønt fristed med naturen helt tæt på og en ugeneret beliggenhed. Her vækkes man af fuglesang, spætten i skoven og rådyr i haven, mens den dejlige morgenterrasse danner perfekte rammer om dagens første kop kaffe.

Huset byder på 4 værelser, heraf 1 i anneks, samt 2 badeværelser med gulvvarme. Det ene badeværelse er indrettet med både sauna og spabad, så der er rig mulighed for afslapning året rundt. Brændeovnen bidrager til den hyggelige stemning på kølige dage.

Den 1.201 m² store grund har gode læforhold og indbyder til ro, samvær og udeliv. Her findes desuden et anneks og et udhus, som er indrettet som værelse, samt et shelter, så både familie og gæster kan nyde naturen helt tæt på.

Ejendommen har fibernet og ligger i et meget roligt område, hvor stilheden og naturen er i centrum.
Et oplagt valg til jer, der drømmer om et stemningsfuldt fritidshus med masser af sjæl, plads og skøn natur lige uden for døren.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken